Zalety posiadania monitoringu CCTV dla bezpieczeństwa handlu detalicznego

W tym artykule dowiesz się o zaletach posiadania monitoringu CCTV dla bezpieczeństwa handlu detalicznego. Jakość ta zapewnia firmom możliwość wyraźnego zobaczenia, co dzieje się – dobrego i złego – w ich obiekcie i w jego sąsiedztwie. tutaj poniżej kilka zalet:

Zalety posiadania monitoringu CCTV IP dla bezpieczeństwa handlu detalicznego

1.Ogranicz straty, kradzieże i wandalizm

Zacznijmy od wyraźnych zalet jakie oferuje system cyfrowy w porównaniu z analogowym. Cyfrowe kamery monitorujące nie tylko rejestrują i przechowują więcej wideo niż systemy analogowe, ale istota przekazu wideo jest również znacznie lepsza. Cyfrowe kamery wideo zapewniają precyzję w wysokiej rozdzielczości i rozszerzone kąty widzenia.

2.Doświadcz łatwiejszej instalacji i bardziej efektywnego wdrożenia.

Systemy cyfrowe można umieścić łatwiej niż systemy analogowe. Wymagają mniej sprzętu i mogą pomóc zespołowi ds. ochrony w skuteczniejszej obsłudze systemu nadzoru.

Aby móc oglądać wiele sygnałów wideo analogowe systemy nadzoru wymagają skomplikowanego okablowania do kamer. Dzisiejsze wyjątkowe cyfrowe systemy nadzoru wymagają znacznie mniej pracy przy instalacji i konserwacji.

3.Zwiększ pamięć i popraw dostępność

Większość analogowych systemów nadzoru kiedyś wykorzystywała magnetofony do zapisywania materiału wideo. Trzeba było jedynie zastanowić się czy chcemy gromadzić dużą ilość nagrań na odpowiednich nośnikach. Na ogół niewiele firm decydowało się na taki krok i nagrania jakimi dysponowały były z krótkiego okresu czasu.

Cyfrowe systemy nadzoru wideo gromadzą cały materiał zarejestrowany przez kamery w systemach DVR (cyfrowych rejestratorach wideo) posiadają do tego odpowiednio dużą przestrzeń do przechowywania. Oznacza to, że Twój zespół ds. bezpieczeństwa będzie mógł przechowywać więcej nagrań z monitoringu w formacie cyfrowym niż w przypadku analogowym.

4.Włącz zdalne monitorowanie

To może być najbardziej zaniedbana zaleta cyfrowego systemu nadzoru. Dzięki wysoce zintegrowanemu cyfrowemu systemowi wideo możesz obserwować aktywność urządzeń do monitoringu z dowolnego miejsca na świecie. Pod warunkiem, że masz połączenie z Internetem. Możesz zalogować się do swojego systemu bezpieczeństwa i oglądać transmisje na żywo lub uzyskać dostęp do zarchiwizowanych materiałów.

5.Łatwiej skaluj i redukuj koszty

Po pierwsze i najważniejsze cyfrowy monitoring wideo jest bardziej ekonomiczny niż jego analogowy odpowiednik. System cyfrowy wymaga mniej infrastruktury fizycznej do działania (mniej przewodów) niż system analogowy. Jak wspomniano powyżej kanały cyfrowe można również kompresować i zapisywać, zajmując mniej miejsca niż wideo analogowe, a to kolejna z oszczędności. W dzisiejszych czasach systemy również tanieją z roku na rok i można pozwolić sobie na instalację posiadając mniejszy budżet niż kilka lat temu.

6.Oszczędzaj czas dzięki technologii

Dzięki innowacyjnemu cyfrowemu systemowi nadzoru, który uważnie obserwuje działalność Twojej firmy. Jaki i niezliczonym godzinom nagrań wideo, możesz zawsze odszukać tego co istotne korzystając z szybkiego podglądu. Precyzja nagrań i coraz to lepsza technologia to nie tylko wygoda, ale i oszczędność czasu.

7.Uaktualnij oprogramowanie zarządzające

Cyfrowe systemy nadzoru wideo są wykorzystywane w połączeniu z nowoczesnym oprogramowaniem do zarządzania od chwili ich zainstalowania na miejscu. Zaletami integracji oprogramowania zarządzającego jest możliwość przeglądania zarchiwizowanych materiałów filmowych. W oparciu o wiele czynników (sygnatury czasowe, lokalizacja itp.) oraz możliwość dostępu do dowolnego obrazu z kamery z dowolnego miejsca.

8.Popraw produktywność

Wszystkie te zalety posiadania monitoringu CCTV prowadzą do tego ostatniego punktu. Twoi pracownicy uważają się za bezpieczniejszych w miejscu pracy. Bez obaw mogą opuścić stanowisko pracy idąc na przerwę, czy w sklepach wielkopowierzchniowych mogą poświęć więcej czasu dla klienta. Wiedząc, że istnieje zaawansowany, cyfrowy system nadzoru monitorujący na co dzień wszystko co najistotniejsze w miejscu pracy. Komfort w miejscu pracy jest szalenie ważny.